środa, 22 marca 2017


Doniczka kaskadowa

Dziś chciałam podzielić się z Wami ostatnim zakupem. Są to doniczki kaskadowe. Najczęściej stosowane przy uprawie ziół w pomieszczeniach kuchennych. Jeżeli ktoś z Was posiada coś takiego, chętnie dowiem się, czy takie rozwiązanie sprawdza się.

Doniczkę można bezpośrednio obłożyć ziemią, bądź do każdej przegrody włożyć odrębną pojedynczą doniczkę. Ułatwi to wówczas wymianę podłoża w przyszłości, bądź zamianę roślin. Doniczki kaskadowe można układać jedną na drugiej, bądź też pozostać przy jednym poziomie. Koszt, w zależności od marketu ,waha się nawet o 20 złotych. Najdroższe widziałam za ok. 50 zł w OBI.

Doniczki na zioła to dobre rozwiązanie w okresie, kiedy nie mamy dostępu do świeżych roślin z ogrodu. Oczywiście świeży koper czy natka pietruszki dostępne są cały rok w sklepach, jednak trzeba liczyć się z tym, że produkty te nie są ekologiczne.

Przy swojskiej uprawie warto pamiętać, by ziemia pochodziła z nienawożonego chemią źródła. Bo cała przyjemność jest w tym, żeby np. napić się herbatki miętowej własnej produkcji :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz